Jeśli należysz do osób, które mają problem z odróżnieniem narożnika prawostronnego od lewostronnego – nie jesteś sam. Wiele osób boryka się z podobną trudnością. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek jak odróżnić układy narożników na zdjęciu, jak i w salonie meblowym.

Skojarz narożnik z literami

Najprostszy sposób, ale nie aż tak bardzo oczywisty to skojarzenie kształtu narożnika z literami. Lewostronny narożnik przypomina wielką literę „L”, natomiast prawostronny – odbicie lustrzane poprzedniego. A to oznacza, że tworzy on literę „P”. Jest to proste skojarzenie, które bez problemu zapamiętasz. Przyjrzyj się dokładnie narożnikom, a zobaczysz, że naprawdę przypominają wspomniane litery! Uwierz, że na początku wszystkie narożniki będą przypominać Ci literę „L”, ale diabeł tkwi w szczegółach.

Metoda według rąk

Jeśli chcesz sprawdzić stronę narożnika tę metodą, musisz stać przed meblem. Co to oznacza? Jeśli wybierasz narożnik z funkcją spania, najlepiej sprawdź to w przestrzeni przeznaczonej do rozkładania. Spójrz na środek mebla, jeżeli Twoim zdaniem część przy lewej ręce jest krótsza, to masz do czynienia z narożnikiem lewostronnym, natomiast kiedy część przy prawej stronie jest krótsza, to oglądasz narożnik prawostronny.

Obie metody sprawiają Ci problem?

Mamy na to rozwiązanie! W tym przypadku warto wydrukować sobie schematy prawych i lewych narożników z opisem lub literki – klocki albo wzorniki w kształcie liter „P” i „L”. Nie każdy musi mieć wyobraźnię przestrzenną.

Wbrew pozorom rozróżnienie narożników wcale nie jest takie trudne. Daj nam znać, jak Ci poszło, a jeśli potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.