Nadszedł moment, kiedy chciałbyś wprowadzić zmiany w swoim salonie. Pragniesz stworzyć ciekawą i komfortową aranżację pokoju dziennego, która nie będzie wyglądała jak z katalogu, a Twoją zagwozdką jest dobranie fotela do kanapy. Już na wstępie możemy Ci powiedzieć, że nie musisz wybierać tego samego modelu.

Różnorodność

Dobranie innego fotela i kanapy to nie nowość w trendach wnętrzarskich. Wielu projektantów rezygnuje z tradycyjnych kompletów. Zasady są proste. Masz się czuć dobrze w swoim salonie. Ma być odzwierciedleniem Twojego charakteru i zamiłowań. W momencie wyboru mebli zwróć uwagę na kolor ścian, oświetlenie, dodatki, a także metraż. Fotel nie powinien być zbyt duży — może zaburzyć proporcję wnętrza, co doskonale można zauważyć w małych pomieszczeniach. Osoby ceniące prostotę i elegancję mogą dobrać fotel i kanapę, zwracając uwagę na kolor, jak i stylistykę, wyeliminować wzory i trzymać się jednego koloru mebla. Minimalizm i prostota w nowoczesnych wnętrzach ma wielu zwolenników. Warto jednak odejść od „sztywnych” reguł i zaszaleć z wymieszaniem stylów, kolorów, faktur i materiałów. Musisz sprawić, aby meble nie wyglądały jak przypadkowo zestawione, a tworzyły spójną całością. Wybierając inne meble, możesz optycznie powiększyć salon, np. jasna kanapa i fotel w tapicerce monochromatycznej o niewiele ciemniejszym odcieniu może stworzyć ciekawy efekt głębi.

Eksperymentuj

Spróbuj zestawić ze sobą dwa odmienne modele mebli — masywny fotel i lekką, nowoczesną sofę na wysokich nóżkach. Zrównoważy to całą aranżację. W dużym salonie idealnie sprawdzi się wygodny i komfortowy narożnik. Zyskasz dużą przestrzeń do wypoczynku i unikniesz uczucia pustki w pomieszczeniu. W momencie wyboru kanapy, lepiej postawić na proste tkaniny. Wzory warto zostawić dla foteli. Możesz także postawić na spójność stylów, ale różnorodność tkanin.

Efektowny wybór

Aranżacja wnętrza z innym fotelem, kanapą, sofą czy narożnikiem to efektowny wybór. Nadasz wnętrzu charakteru, a także podkreślisz jego wygląd. Przy wyborze mebli, kieruj się zachowaniem proporcji.
Jest to wyzwanie, ale kto ma dać radę, jak nie Ty? Jeśli potrzebujesz pomocy, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie pomożemy w doborze mebli.